Czy warto zainwestować w klimatyzację do mieszkania?

Read Time:1 Minute, 59 Second

Dobrej jakości klimatyzacja jest skutecznym rozwiązaniem problemu, jakim są nagrzewające się pomieszczenia. Dzięki takiemu urządzeniu można szybko i skutecznie ochłodzić wnętrze. Jeszcze kilka lat temu klimatyzatory montowane były głównie w lokalach użytkowych, takich jak restauracje, biurowce czy sklepy. Dziś klimatyzacja znajduje zastosowanie również w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu w bloku.

Klimatyzacja przenośna czy stacjonarna?

Klimatyzacja w Krakowie dostępna jest w wersji mobilnej i stacjonarnej. Najprostszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem okazuje się model przenośny, dzięki czemu można urządzenie ustawić w dowolnym miejscu czy wykorzystać do schłodzenia innego pomieszczenia.

Należy jednak mieć na uwadze to, że klimatyzacje przenośne są głośniejsze i mniej efektywne niż stacjonarne wersje. Dodatkowo trzeba do takiego systemu podłączyć rurę harmonijkową o średnicy 12-15 cm, która będzie odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz. Taka rura najczęściej wyprowadzona jest poza budynek przez otwarte okno.

Stacjonarne klimatyzacje składają się z jednostki zewnętrznej, którą montuje się poza budynkiem oraz wewnętrznej, którą montuje się wewnątrz pomieszczenia. Jednostki łączy się z układem sterującym i przewodem freonowym, który odpowiedzialny jest za transport czynnika chłodniczego oraz jego skroplin.

Wewnętrzne klimatyzatory split występują w wersjach stojących, ściennych, kanałowych, kasetowych, podsufitowych. Jest to najbardziej opłacalna klimatyzacja, jeśli potrzebujemy ochładzać mieszkanie przez cały okres lata. Montaż hałaśliwych sprężarek oraz wentylatorów poza obiektem sprawia, że w domu nie słyszymy żadnych odgłosów.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzację w Krakowie?

Dobrze dobrany i zainstalowane klimatyzator pomoże obniżyć temperaturę powietrza w mieszkaniu i zapewni idealny komfort cieplny. Wybierając odpowiednią klimatyzację w Krakowie, warto zwrócić uwagę na jej moc, klasę energetyczną, poziom generowanego hałasu i dodatkowe funkcje.

Moc klimatyzacji musi być dopasowana do powierzchni pomieszczenia, które ma chłodzić. Przyjmuje się, że 1 kW mocy jest w stanie schłodzić około 10 m² powierzchni. Przy tym należy wziąć również pod uwagę liczbę mieszkańców, liczba okien oraz ekspozycję budynku.

Klasa energetyczna informuje nas o tym, ile prądu będzie zużywał klimatyzator w naszym domu. Im niższej klasy urządzenie zakupimy, tym więcej będziemy musieli płacić za rachunki.

W karcie technicznej klimatyzatora możemy sprawdzić poziom hałasu emitowanego przez urządzenie podczas jego pracy. Powinno być ono na tyle ciche, aby nie przeszkadzać nam w normalnym funkcjonowaniu oraz nie utrudniać życia sąsiadom.

Kto powinien wykonać montaż klimatyzacji w Krakowie?

Klimatyzacja w Krakowie powinno zostać zamontowana przez certyfikowaną ekipę. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że urządzenie będzie działać bezawaryjnie przez wiele długich lat. Ponadto otrzymamy gwarancje użytkowania i wykonywane będą okresowe przeglądy, aby odgrzybić urządzenie czy naprawić drobne usterki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Efektywne systemy oddymiania do obiektów
Next post Niepokojące znamiona – kiedy należy je usuwać?