Tynkowanie szybciej i sprawniej – wybierz agregat tynkarski!

Read Time:2 Minute, 26 Second

Prace tynkarskie mogą być bardzo czasochłonne, dlatego obecnie coraz częściej wykonuje się je za pomocą dedykowanego sprzętu – agregatów tynkarskich. Jak działają agregaty? Z jakimi tynkami mogą być one używane? Jakie są główne zalety ich stosowania z punktu widzenia firmy budowlanej i jej klientów?

Na czym polega tynkowanie maszynowe?

Tynkowaniem maszynowym nazywa się rodzaj prac tynkarskich prowadzonych z wykorzystaniem agregatów do tynkowania.

Tą techniką można nakładać tynki na ściany oraz na sufity, wykorzystując do tego celu różne materiały, co powoduje, że ma ona uniwersalne zastosowanie.

Dzisiaj agregaty tynkarskie, na przykład Agregaty Tynkarskie firmy Małek – znanego polskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem, dają również możliwość nakładania innych materiałów poza tynkami, co poszerza ich funkcjonalność.

Jak działa agregat tynkarski?

Agregat tynkarski jest urządzeniem wyposażonym w komorę, w której umieszcza się materiał do tynkowania lub prowadzenia innych prac. Komora ta napełniana jest wodą z użyciem pompy oraz węża, a następnie materiał dokładnie jest mieszany, by powstała jednolita masa.

Kolejnym krokiem jest tłoczenie gotowej masy do lancy, którą trzyma pracownik. Lanca połączona jest z agregatem za pomocą węża, a tłoczenie materiału odbywa się z użyciem pompy tłoczącej. Pracownik nacisk na spust pistoletu, co powoduje wypływ materiału pod wysokim ciśnieniem. Można wtedy bezpośrednio nałożyć go na podłoże.

Następnie nałożony materiał wystarczy tylko odpowiednio zagęścić i wygładzić, dlatego też prace tynkarskie mogą przebiegać wtedy znacznie efektywniej niż w przypadku prac ręcznych.

 Jakie materiały mogą być używane w agregacie tynkarskim?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, agregaty tynkarskie są maszynami o szerokim zastosowaniu, dlatego nadają się one nie tylko do prowadzenia tynkowania, ale też innych robót.

Za pomocą agregatów, na przykład jak Agregaty Tynkarskie firmy Małek, nakładać można tynki w takich wariantach jak tynki wapniowe, gipsowe, cementowe, tłumiące, ogniochronne, dekoracyjne czy elewacyjne. Nadają się one zatem do praktycznie każdego typu tynku.

Ponadto agregaty mogą być używane z innymi rodzajami materiałów, na przykład są one stosowane z zaprawami murarskimi, klejowymi, szpachlami, gipsami, wylewkami anhydrytowymi na podłoża, masami bitumicznymi oraz poliuretanowymi, a to jedynie przykładowy zakres ich przeznaczenia.

Jakie są główne zalety tynkowania maszynowego z użyciem agregatu?

Agregaty tynkarskie są urządzeniami, które zapewniają bardzo dobre efekty tynkowania zarówno z punktu widzenia firmy, jak i jej klienta.

Firmy wykorzystujące nowoczesne agregaty, jak Agregaty Tynkarskie firmy Małek, mogą znacznie przyspieszyć prace i zadbać o ich wysoką jakość, ponieważ tynki i inne materiały są wtedy nakładane równomiernie na podłoże i dzięki temu mają odpowiednią grubość i nie są nierówne. Agregat może zatem bardzo szybko się zwrócić, ponieważ pozwala on na szybkie prowadzenie różnych typów prac.

Z kolei z punktu widzenia klienta wybierającego usługi tynkowania maszynowego warto wskazać na szybsze zakończenie prac oraz na ich wysoką efektywność, co przekłada się na estetykę oraz na trwałość budynku.

Gdy zatem celem jest szybsze i skuteczniejsze tynkowanie, warto prowadzić wtedy prace z wykorzystaniem agregatów tynkarskich. Dzięki temu można wtedy bardzo wydajnie tynkować nawet duże powierzchnie, co oszczędza czas i daje również dodatkowe oszczędności w przypadku kosztów. Z tego względu agregaty są dzisiaj tak popularne w wielu firmach budowlanych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Czym jest EMS? Zobacz zalety i zastosowanie treningów EMS!
Next post Jak rozgrzać organizm- dieta idealna na jesień