Medycyna estetyczna na zmarszczki – jakie zabiegi są skuteczne?

Read Time:2 Minute, 13 Second

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można walczyć ze zmarszczkami widocznymi na twarzy. Jakie procedury wykorzystywane są wtedy najczęściej? Na co warto się zdecydować?

Jak zlikwidować zmarszczki na twarzy?

Jeszcze jakiś czas temu usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem mało inwazyjnych procedur nie było możliwe – wskazuje lekarz z instytut.bielenda.pl. Teraz jednak, dzięki wykorzystaniu medycyny estetycznej, w końcu można korzystać z bezpiecznych i skutecznych procedur likwidujących oznaki starzenia.

Medycyna estetyczna w tym przypadku jest bardzo dobrą alternatywą dla chirurgii plastycznej oraz dla inwazyjnych zabiegów jak lifting twarzy. Za pomocą zabiegów prowadzonych w klinikach i w gabinetach medycyny estetycznej można odmłodzić wygląd swojej twarzy bez obaw o poważne skutki uboczne oraz o długi czas rekonwalescencji.

Atutem medycyny estetycznej jest dodatkowo pełna paleta zabiegów, jakie pozwalają na poprawę wyglądu twarzy. To powoduje, że mogą być one dobrane zależnie od typu zmarszczek, ich lokalizacji, głębokości czy typ skóry, aby efekty procedur były jeszcze skuteczniejsze.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki

W ramach medycyny estetycznej zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą skorzystać z różnych typów zabiegów. Zaliczane są od nich między innymi:

Botox

Jest on zdecydowanie najczęściej kojarzonym ze zmarszczkami zabiegiem medycyny estetycznej. Botox, czyli toksyna botulinowa jest związkiem, który pozwala na zablokowanie ruchów mięśni. Z tego powodu ma on szerokie zastosowanie w medycynie, a także w poprawie urody.

Za pomocą botoksu usuwa się zmarszczki mimiczne, które powstają wtedy, gdy poruszają się mięśnie twarzy. Wtedy można zablokować ich ruch i złagodzić widoczne na twarzy linie. Prawidłowo wykonany zabieg, na przykład w instytut.bielenda.pl, powoduje, że twarz pozostaje wtedy naturalna i nie daje efekty maski.

Kwas hialuronowy

W przypadku zmarszczek popularne są również zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy, który jest związkiem naturalnym, odpowiadającym za nawilżenie skóry. W gabinetach medycyny estetycznej używany jest on jako wypełniacz.

Zabiegi z kwasem hialuronowym są stosowane głównie w przypadku zmarszczek starczych, gdy skóra jest już mało jędrna i wymaga wtedy dodatkowego wypełnienia.

Osocze bogatopłytkowe

W przypadku usuwania zmarszczek pod uwagę warto też wziąć zabieg polegający na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Polega on wtedy na przygotowaniu specjalnego preparatu z krwi pacjenta, które jest bogate w osocze.

Zabieg ten nie daje natychmiastowych efektów, natomiast pozwala na zrewitalizowanie skóry i poprawę jej wyglądu już po paru tygodniach, gdy dochodzi do jej odmłodzenia, odbudowania. Jest on obecnie bardzo popularny w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej.

Zabiegi HIFU

Również pod uwagę warto wziąć zabiegi określane jako HIFU, które wykorzystują fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie zabiegu dającego efekt podobny do liftingu skóry.

Za pomocą zabiegu HIFU dochodzi do zmian w strukturze włókien kolagenowych w skórze, co powoduje, że ulegają one na nowo sprężeniu i sprawiają, że skóra wygląda na młodszą i gładszą. Nasila on również naturalne procesy odnowy skóry.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak zadbać o wzrost roślin w ogrodzie?
Next post Kiedy warto kupić odzież reklamową dla firmy?