Loty w tunelu aerodynamicznym – wypróbuj je sam!

Read Time:2 Minute, 29 Second

Tunele aerodynamiczne dostępne są już w Polsce od paru lat. Gdy jeszcze nie skorzystałeś z tego typu atrakcji, warto to zrobić. Na czym dokładnie polegają loty w aerodunelu? Sprawdź najważniejsze informacje na temat tych ekscytujących lotów!

Jak działają aerotunele – tunele aerodynamiczne?

Tunele aerodynamiczne są rodzajem konstrukcji, które pozwalają na stworzenie w nich warunków pozwalających na swobodne spadanie bez ograniczeń.

Wewnątrz aerotunelu znajdują się duże wentylatory, za pomocą których rozpędza się powietrze do prędkości nawet ponad 300 kilometrów na godzinę. Gdy wewnątrz tunelu znajdzie się osoba, może ona unieść się, co przypomina swobodne spadanie przy skoku spadochronowym.

Tunele aerodynamiczne są przy tym bardzo bezpieczne, ponieważ wykorzystają one odpowiednie zabezpieczenia, między innym siatki ochronne. Tunel jest również przez cały czas kontrolowany przez operatora, który może zwiększać lub zmniejszać prędkość wentylatorów.

Obecnie w Polsce działają jedne z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych. Obsługuje je między innymi firma https://profly.pl/, która dysponuje tunelami w największych miastach w Polsce.

Na czym polega latanie wewnątrz aerotunelu?

Tunele aerodynamiczne były początkowo wykorzystywane głównie w szkoleniach spadochroniarzy. Teraz natomiast może skorzystać z nich praktycznie każdy, kto chciałby dowiedzieć się, jak to jest, gdy lata się bez ograniczeń w przestworzach.

Latanie wewnątrz tunelu dla początkującej osoby polega na unoszeniu się na strugach powietrza pod okiem instruktora. Oznacza to, że cały czas można liczyć na jego pomoc w przypadku pojawienia się problemów z utrzymaniem równowagi.

Standardowy czas lotu odbywającego się w tunelu aerodynamicznym wynosi około 3 minut. Można jednak wykupić dłuższe loty, a także loty uzupełnione o dodatkowe szkolenia, które pokazują, jak wykonywać różne ewolucje w powietrzu.

Kto może korzystać z lotów w tunelu aerodynamicznym?

Atutem lotów w tunelu aerodynamicznych jest ich bardzo łatwa dostępność również dla tych osób, które nie mają żadnego wcześniejszego doświadczenia w tej dziedzinie.

Loty są dostępne zarówno dla dorosłych, pełnoletnich osób, jak i dla dzieci i młodzieży, dlatego też mogą być kapitalnym pomysłem na rodzinną rozrywkę.

Warto pamiętać o tym, że loty w tunelu aerodynamicznym mają również określone przeciwwskazania. Głównie dotyczą one stanu zdrowia, dlatego też z lotów nie powinny korzystać osoby po niedawnych operacjach, zabiegach, z poważnymi chorobami układu ruchu, krążeniowego i oddechowego. Dokładne informacje o przeciwwskazaniach znaleźć można na witrynach organizatorów lotów.

Jak zapisać się na lot w tunelu?

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, należy wcześniej zapisać się na konkretny termin lotu. Można zrobić to bardzo łatwo i szybko na stronie internetowej organizatora, wybierając dzień i godzinę.

Warto wskazać, że atutem lotów jest możliwość korzystania z nich praktycznie przez cały rok, podczas gdy skoki spadochronowe dostępne są jedynie w określonym sezonie.

Organizatorzy lotów w tunelach aerodynamicznych, w tym https://profly.pl/, oferują je też w formie voucherów upominkowych. Umożliwiają one podarowanie ekscytującego lotu bliskiej osobie, na przykład na urodziny, wesele czy z innej okazji. Wtedy obdarowany może sam wybrać najlepszy dla niego termin lotu.

Jakie są ceny lotów w tunelach aerodynamicznych?

Ceny związane z lotami w tunelach wynoszą najczęściej od 280 do 300 złotych. Dokładne informacje związane z opłatami można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak powinno się wyrzucać elektrośmieci?
Next post Jakie zalety mają produkty kowalstwa artystycznego?