Jak skoczyć ze spadochronem? To prostsze, niż myślisz!

Read Time:1 Minute, 55 Second

Skakanie ze spadochronem nie jest zarezerwowane jedynie dla tych, którzy mają odpowiednie szkolenie. Dzisiaj skydiving może wypróbować niemalże każdy. Jak skoczyć ze spadochronem? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie dla początkujących!

Czy można skakać ze schronem bez szkolenia?

Tak, obecnie istnieje możliwość skakania ze spadochronem bez wcześniejszego zapisywania się na szkolenia spadochronowe. Taką możliwość dają skoki tandemowe, które są dostępne także w Polsce. Gdy marzeniem są skoki spadochronowe Warszawa jest jednym z miast, w którym można skorzystać ze skoków tandemowych.

Skok tandemowy ze spadochronem – na czym polega?

Skok tandemowy to rodzaj skoku ze spadochronem, w którym początkujący skoczek jest połączony z doświadczonym instruktorem za pomocą specjalnej uprzęży. Instruktor prowadzi ucznia przez cały skok, od wyjścia z samolotu do lądowania na ziemi. Skoki tandemowe są popularną propozycją dla początkujących skoczków spadochronowych, ponieważ wymagają niewielkiego szkolenia, a także są one bezpieczne i kontrolowane. Podczas skoku w tandemie uczeń i instruktor razem opuszczają samolot i spadają swobodnie przez określony czas, zwykle około 60 sekund w przypadku wysokości wyskoku na poziomie 4000 metrów. Po otwarciu spadochronu instruktor steruje nim i prowadzi kursanta do bezpiecznego lądowania.

Kto może skakać ze spadochronem?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto spełnia podstawowe wymagania, może skoczyć ze spadochronem. Przede wszystkim trzeba być w odpowiednim wieku. Zwykle minimalna granica to 18 lat, ale mogą też skakać osoby młodsze za zgodą rodziców. W przypadku skoków obowiązują także pewne ograniczenia dotyczące wagi i stanu zdrowia. Do głównych przeciwwskazań zaliczane są poważne choroby układu krążenia oraz oddechowego, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, niedawno przebyte urazy i operacje, okres ciąży.

Czy do skoku tandemowego potrzebne jest przygotowanie?

Tak, chociaż skoki w tandemie nie wymagają treningu, tak jak skoki spadochronowe w pojedynkę, nadal wymagane jest pewne przygotowanie, aby były one bezpieczne. Przed skokiem w tandemie uczestnik przechodzi krótką sesję szkoleniową, która obejmuje najważniejsze informacje, między innymi podstawy bezpieczeństwa w skokach spadochronowych, stosowane podczas skoku gesty, a także dowiaduje się on, czego można się spodziewać podczas skoku. Przekazywane są również informacje o wyposażeniu, pozycjach swobodnego spadania i lądowania oraz procedurach awaryjnych. Przed skokiem spadochronowym otrzymuje się również specjalne wyposażenie, w tym kombinezon oraz gogle. Kombinezon może jednak nie być potrzebny wtedy, gdy skok prowadzony jest podczas ciepłego dnia. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby do skoku spadochronowego w tandemie odpowiednio się ubrać. Zalecane są ubrania wygodne, ale niezbyt luźne, a także buty sznurowane.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Czy warto korzystać z usług agencji nieruchomości? Sprzedaż domu krok po kroku
Next post Przebarwienia posłoneczne na skórze – jak je zlikwidować?