Gdzie kupić profesjonalne maszyny do rotoformowania?

Read Time:2 Minute, 3 Second

Formowanie rotacyjne, nazywane także rotoformowaniem albo rotomoldingiem, jest popularną metodą produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych z użyciem dedykowanych do tego celu maszyn obrotowych. Jaki sprzęt używany jest w trakcie takiego procesu produkcji? Gdzie można go zamówić?

Rotoformowanie – co to jest?

Technika taka jak rotomolding, czyli formowanie rotacyjne jest używana obecnie w wielu branżach, aby wytwarzać wiele produktów, głównie tych większych, pustych w środku oraz o skomplikowanych kształtach. Formowanie odbywające się metodą rotacyjną polega na umieszczeniu wewnątrz formy granulatu z tworzywa sztucznego, podgrzaniu go, a następnie obracaniu formy. Dzięki temu roztopione tworzywo pokryje jej wnętrze, co pozwoli na uzyskanie gotowego produktu.

 Jakie maszyny stosowane są to rotoformowania?

Maszyny do formowania rotacyjnego składają się z kilku części, w tym formy, pieca i komory chłodzącej. Formy są zwykle wykonane z aluminium lub stali i mają na celu uzyskanie pożądanego kształtu produktu końcowego. Piec służy do podgrzewania formy i znajdującego się w niej tworzywa sztucznego, które zwykle występuje w postaci granulek. Komora chłodząca służy do chłodzenia formy i tworzywa sztucznego po zakończeniu procesu formowania. Istnieje kilka rodzajów maszyn do formowania rotacyjnego, do których zaliczane są:

Maszyny typu Shuttle

Maszyny te mają pojedynczą formę. Są często używane do średnich i dużych części. Występują one w różnych rozmiarach, na przykład mogą mieć komorę grzewczą o średnicy nawet do 5000 mm.

Maszyny karuzelowe

Maszyny te mają wiele form zamontowanych na obrotowej karuzeli. Są często używane do produkcji wielkoseryjnej małych i średnich części.

Maszyny Rock and Roll

Maszyny te obracają formę jednocześnie w dwóch kierunkach, aby uzyskać bardziej równomierną grubość ścianki w produkcie końcowym. Są często używane do dużych, pustych w środku produktów, takich jak zbiorniki i kontenery. Dodatkowo firmy, które prowadzą sprzedaż maszyn przeznaczonych do formowania rotacyjnego, mogą zaprezentować klientom inne rodzaje wyposażenia, aby rotomolding był efektywniejszy. Takie maszyny służą do wytwarzania elementów, których nie można uzyskać z zastosowaniem standardowych maszyn zaprezentowanych powyżej.

Maszyny do rotomoldingu – gdzie je zamówić?

Aktualnie maszyny do formowania rotacyjnego są także dostępne na polskim rynku i oferuje je wiele firm, dzięki czemu klienci planujący ich zakup mają do dyspozycji szeroką gamę urządzeń. Warto zapoznać się zatem z różnymi ofertami producentów i porównać dostępne w ich asortymencie maszyny, uwzględniając własne potrzeby produkcyjne. Producenci mogą również doradzić, jakie maszyny do formowania rotacyjnego najlepiej nadają się do wytwarzania konkretnych wyrobów. Z asortymentem dostępnych maszyn można bliżej zapoznać się na stronach producentów, gdzie zaprezentowane są one wraz z ich dokładnymi opisami i parametrami technicznymi. Można również poprosić o przesłanie indywidualnej oferty wraz z cennikiem z pośrednictwem internetu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mieszkanie gotowe czy w trakcie budowy – jakie warto kupić?
Next post Czym są sprężyny gazowe i gdzie są one używane?