Czym jest EMS? Zobacz zalety i zastosowanie treningów EMS!

Read Time:2 Minute, 26 Second

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli EMS jest obecnie bardzo popularnym wsparciem w treningach. Na czym dokładnie polega? Dla kogo jest przeznaczona? Jakie rezultaty można dzięki niej uzyskać?

EMS – co to jest?

Electrical Muscle Stimulation, czyli EMS to proces polegający na elektrostymulacji mięśni. To skuteczna, bezpieczna, nieinwazyjna metoda polegająca na stymulowaniu mięśni za pomocą prądu elektrycznego, aby wspierać ich działanie.

Elektrostymulacja mięśniowa jest dzisiaj wykorzystywana bardzo często w różnych obszarach, między innymi stosuje się ją w trakcie rehabilitacji, ale również daje ona bardzo dobrze efekty wtedy, gdy prowadzi się razem z nią treningi sportowe.

Sposób działania elektrostymulacji mięśniowej

Stymulacja elektryczna mięśni polega na wykorzystaniu do tego celu specjalnych rodzajów urządzeń EMS. Powalają one na emitowanie impulsów elektrycznych, które przekazywane są do tkanki mięśniowej za pomocą kabli oraz elektrod.

Elektrostymulacja mięśni powoduje, że pracują one intensywnie – zwiększają one wtedy swoje napięcie, stymulują ich pracę, poprawiają krążenie krwi, co w rezultacie pozwala uzyskać o wiele lepsze wyniki niż podczas zwykłego ruchu. To powoduje, że EMS to obecnie tak popularna forma wsparcia pracy układu ruchu.

Czym są treningi EMS?

Na bazie EMS powstały treningi EMS, czyli rodzaj treningów sportowych wspomaganych przez elektrostymulację mięśni. Takie treningi prowadzone są już od długiego czasu, lecz dopiero w ostatnich latach zaczęły być one popularne i obecnie dostępne są również w Polsce.

Podczas treningów EMS wykorzystuje się specjalne urządzenia oraz kamizelki albo kombinezony, do których doprowadzane są elektrody emitujące prąd elektryczny. Podczas treningów impulsy elektryczne nasilają działanie układu mięśniowego, co powoduje, że nawet proste i nieskomplikowane ćwiczenia dają o wiele lepsze efekty.

Ośrodki sportowe zajmujące się prowadzeniem takich treningów oferują je jako treningi personalne, co oznacza, że nad ich prowadzeniem czuwają wtedy doświadczeni, przeszkoleni trenerzy personalni. Dzięki temu pozwalają one też na osiągnięcie świetnych wyników, ponieważ trenerzy dobierają odpowiednie ćwiczenia do potrzeb klientów i czuwają nad ich prowadzeniem.

Gdzie można zapisać się na trening EMS?

Obecnie treningi EMS są dostępne w wielu miastach na terenie całej Polsce. Są one między innymi prowadzone w Krakowie, gdzie specjalizuje się w nich klub sportowy https://www.intime.pl/trening-ems/.

Na zajęcia można zapisać się przez internet, wybierając odpowiedni termin oraz godzinę.

Treningi EMS – dla kogo są najlepsze?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są bardzo dobrym wyborem dla wielu osób doświadczających problemów jak nadwaga, otyłość, mających problemy z ruchomością, ale również dla sportowców.

Za pomocą treningów EMS można uzyskać efekty jak:

  • zrzucenie nadmiaru kilogramów
  • wymodelowanie ciała
  • poprawienie kondycji
  • zwiększenie masy tkanki mięśniowej
  • zwiększenie siły mięśniowej
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych
  • redukcja dolegliwości kręgosłupa
  • poprawa pracy stawów

Warto też podkreślić, że ze względu na brak znacznego obciążenia stawów oraz mięśni podczas treningów EMS mogą być one używane między innymi przez seniorów czy też przez osoby podczas rehabilitacji.

Jakie są ceny treningów EMS?

Koszty dotyczące treningów EMS będą zależały głównie od miejsca ich prowadzenia. Najczęściej jeden trening będzie wydatkiem od około 150 do 200 złotych.

Należy jednak sprawdzić oferty w pakietach, ponieważ wykupując pakiet składający się z większej liczby treningów EMS, można wtedy zredukować koszty.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jakie zalety mają produkty kowalstwa artystycznego?
Next post Tynkowanie szybciej i sprawniej – wybierz agregat tynkarski!