Czym jest drukarnia cyfrowa i co można w niej zamówić?

Read Time:2 Minute, 15 Second

Drukarnie można podzielić na dwie główne kategorie, a dokładnie na drukarnie cyfrowe oraz na drukarnie offsetowe. Czym dokładnie się różnią i co może zaoferować drukarnia cyfrowa? Zobacz najważniejsze informacje o drukarniach cyfrowych!

Drukarnia cyfrowa a offsetowa – różnice

Do druku wykorzystuje się obecnie różne rodzaje technik, które dzielone są na cyfrowe oraz na offsetowe.

Cyfrowe druki powstają z wykorzystaniem maszyn poligraficznych jak drukarki, które wykonują najczęściej nadruk bezpośredni na podłożu. Są to urządzenia analogiczne do drukarek używanych w naszych domach, przy czym mają większe wymiary i zapewniają lepszą jakość druku na różnych podłożach.

Druk offsetowy z kolei odbywa się z użyciem maszyn offsetowych. Stosuje się wtedy specjalnie przygotowywane cylindry odbijające druk na materiale. W efekcie jest on najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w przypadku dużych zamówień.

Co oferują drukarnie cyfrowe?

Drukarnie cyfrowe mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach druku cyfrowego. Przygotowują one różne typy wydruków już od jednego egzemplarza, ponieważ nie ma wtedy konieczności przygotowywania cylindrów do druku jak w przypadku druku offsetowego.

W ofercie drukarni cyfrowych można znaleźć między innymi:

  • kalendarze reklamowe
  • naklejki
  • notesy
  • opakowania
  • papiery firmowe
  • plakaty
  • teczki
  • torebki
  • ulotki
  • wizytówki

Drukarnie drukują wtedy materiały na różnych podłożach jak papiery, kartony, tektury, a także tekstylia czy tworzywa, a także mogą zaoferować usługi polegające na uszlachetnianiu druków, na przykład przez tłoczenie, złocenie, stosowanie folii matowych, satynowych i lakierowanych.

Warto też wskazać, że wiele drukarni oferuje klientom usługi dodatkowe, które polegają na projektowaniu graficznym. Można zatem bezpośrednio w drukarni zamówić różne druki wraz z projektem, więc nie trzeba zamawiać go osobno.

Gdzie skorzystać z usług drukarni cyfrowych?

Dzisiaj usługi druku cyfrowego są bardzo popularne i oferuje je wiele drukarni działających w różnych miastach w kraju.

Warto też wskazać, że drukarnie cyfrowe przyjmują zamówienia internetowo. Takie usługi dostępne są między innymi w drukarni drukcyfrowy.krakow.pl, która zapewnia swoim klientom dostęp do zróżnicowanych druków online. Zamówienie można wtedy bardzo prosto złożyć bez wychodzenia z biura, domu.

Kiedy warto skorzystać z druku cyfrowego?

Druk cyfrowy ma wiele zalet, dlatego też obecnie jest on używany bardzo często wtedy, gdy konieczne jest otrzymanie druków o zróżnicowanym przeznaczeniu.

Przede wszystkim druk cyfrowy będzie dobry wtedy, gdy potrzebujemy mniejsze nakłady druków, ponieważ wtedy jest on najbardziej opłacalny. Dzięki temu można zamówić również mniej druków, gdy nie potrzebujemy ich większej liczby, co redukuje koszty.

Również drukarnie cyfrowe są dobrym wyborem, gdy chcemy zamówić druki personalizowane, na przykład numerowane lub z innymi zmieniającymi się informacjami. W przypadku druku cyfrowego ich realizacja jest bardzo prosta.

Druk cyfrowy to również sposób, aby gotowe wydruki charakteryzowały się bardzo wysoką jakością wykonania, a tym samym wyjątkową estetyką dzięki różnorodnym metodom uszlachetniania. Dzięki temu mogą być one również doskonałym sposobem na skuteczną promocję firmy, na przykład jako efektowne ulotki, wizytówki, opakowania produktów.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kiedy warto kupić odzież reklamową dla firmy?
Next post Jak stworzyć efektowne opakowania na produkty?